| Watts | 40W – 150W |
| Lumens per Watt | 130 |
| Color Temperature | 3000K / 4000K / 5000K / 5700K |
| Voltage | 90-277V / 200-480V |
| Dimension | L 14.1 * W 9.2 * H 9.6 in |
| Mounting | Wall Mount |
| Finish | Brown / White / Black |
| DLC | YES |
| IP Rating | 65 |
| Housing | Die-Casting Aluminum Alloy |
| Metal Halide Equal | 100-600W MH |
| Life Hours | 50,000 |
We promise same day shipping, support pick up from our Dallas warehouse
Share This Items :
Over 40% Cashback
Order Over $500,00
100% Secure
Stay updated with our latest products and offers by subscribing to our newsletter.
Max LED Lites is a trusted name in LED lighting solutions. Since 2013, we have been committed to providing top-notch LED products at affordable prices. Our team is dedicated to delivering quality, ensuring your satisfaction every time.
maxledlites.com
Copyright © 2023. All rights reserved. Designed and Developed With ❤️ By Netsite Infotech
Sign up to receive all the latest information on new product releases, industry news, and more.